20 Ekim 2014 Pazartesi

KUZEY KIBRISS .. VE KUZEY 2 AYLIKK

Merhaba,

8-11 Ekim tarihleri arasında ailecek Kıbrıs' a gittik. Ekim ayında denize girilebilecek en uygun yer olduğunu düşündüğümüz Kıbrıs bizi yanıltmadı. 30 derece hava sıcaklığı ve denizin ısısı gerçekten çok ama çok güzeldi.

Kıbrıs ta seçtiğimiz otel Arkın Palm Beach Otel.

Kıbrısta herşey dahil olan , o kocaman otellerden istemiyorsanız ve tabii kumar da oynamıyorsanız :)
tek istediğiniz, muhteşem bir deniz, nefis yemekler ve romantik bir ambiyans yaşamaksa kesinlikle bu oteli denemelisiniz.

Çocuk havuzu olmayan bu otelin, denizi havuzda ne demek dedirtiyor. Annem Maldivler ile bile yarışabileceğini söyledi ...

Her zaman olduğu gibi önce size oteli gezdireceğim..Otelde gündüzlerimiz hep deniz kenarında geçiyor... Denize bol bol giriyoruz. Kuzeyle bazen havuz kenarında da oturuyoruz... :) tatil gibisi yani yaz gibisi yok bence ..

Akşamüstlerimiz otelin tam önünde bulunan kocaman çocuk parkında geçiyor.Teyzemle birlikte bütün oyuncaklara biniyoruz...

Akşam yemeklerinde ise kocaman koltuklu masamıza kurulup canlı müzik eşliğinde son derece romantik bir manzara da yemeğimizi yiyoruz... Biz kuzeyle yemek sonrası genelde uykuya dalıyoruz. Annemlerde hemen bizimle birlikte odaya çıkıp yatıyor. E günün yorgunluğu tabii tam bir dinlenmece tatili :))Son günümüzde babamın Kıbrıs ta yaşayan arkadaşı Gülen abla ve eşi bize Kıbrısı gezdiriyor..

Gazi Magosa .. otelimizin oluğu şehir...
Tabiiki kalesi, şehir merkezi, limanı, santos antik kenti şehrin önemli yerleri...Burası Lala Mustafa Paşa Camii.. Osmanlı döneminde cami ye çevrilmiş..Son derece güzell..


Kıbrısa özgü bir ağaç.. Reçelini mutlaka deneyinnn..


Şehrin en eski ve ünlü pastanesi.Profiterolü 10 numara..


Kıbrısa özgü el işleri hatıra olarak aldıklarımızdan...
vee Namık Kemalin kaldığı hücre.. :(

Lefkoşe den geçerken ani yağmurla şehri su bastığından :) yalnızca arabayla gezdik.. ama açıkça söyleyim en beğendiğim yer orası oldu. şehrin doğal dokusu en iyi orda korunmuştu bence....

Girne ... şehri tepeden gördükkk. gerçekten çok güzell..
Liman akşamlar için gerçekten çok keyifli...

Gülen ablacım sizlerle birlikte olmaktan son derece mutlu olduk.. istanbula mutlaka bekliyoruz...


Kuzeyimizi merak edenler içinde hemen söyleyelim...

Kuzimizz

 Boy : 57 cm
Kilo : 5.00 kilo

bu ay aşılarını da oldu .. bende ona destek oldumm.. keyfimiz çok yerinde :))


SEVGİLER..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder