2 Temmuz 2014 Çarşamba

BODRUM - CASA DELL' ARTE FAMILY RESORT


Merhaba,

Sıra geldi yaz tatilimize... 11 - 14 haziran tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz tatilimizde BODRUM-TORBA 'ya gittik.

Tabii annem benim daha önce gitmediğim ve bizi seyehat anlamında zorlamayacak bir yer seçmeye çalışmıştı.
Otel seçimine çok önem verdiğini biliyorsunuz ( bundan önceki yaz tatillerimizden) benim yürümeye başlamam burda başlıca kriter oldu tabii :) annem artık büyük tatil köyleri yada herşey dahil sistemdeki otelleri istemiyordu. Tesis ve denizin,havuzun uzak olduğu, yemeklerin kalabalık ve saatli yapıldığı otellerin artık bizim için daha yorucu olacağını düşünüyordu..

Çocuklar için uygun, butik otel arayışımızda CASA DELL'ARTE'de karar kıldık. Öncelikle size fikir verebilmesi için tatilimden önce biraz oteli anlatacağım...Otel iki bölümden oluşmakta residence-spa olan bölüm ve family resort olarak gecen bölüm..

Konsept : Sanat.. Özellikle odalarda ve otelin tüm alanlarında çok güzel tablolar heykeller görmeniz mümkün.. Çocuklar içi sanat atölyesinin bulunması ve profosyonel anlamda sanat danışmanlarının ve eğitmenlerinin olması çok güzeldii...

Odalar tamamen suit lerden oluşmakta.. 45 m2 olan odalar son derece ferah ve keyifli...Buarada otel oda kahvaltı.. Öğle yemekleri ve akşam yemekleri için güzel bir restorantı var. Hemen yanında limana kadar uzanan kumsal üzerine güzel  balık restorantları var.. 10 dk bir kalkan dolmuşlar lada bodrum merkeze 8 dk. 10  dk. da inebiliyorsunuz..

Oda, havuz, deniz, restorant, bar, sanat atölyesi .. hepsi ardı ardına ve bir bakışta tamamını görebiliyorsunuz..
Bu yüzden annem doğru seçimi yaptığına bir kez daha emin oldu.. ben serbestçe güven içinde ve özgürce oynayabildim..

Haydi tatil başlasın... 


Uçağımızın Giresun olması güzel bir tesadüff oldu :)


Kısa bir araba yolculuğundan sonra otelimizdeyiz...
Haydi hemen oteli gezdireyim size...


Teyzeminde bizimle olması son derece eğlenceliydi..Benimle hiç bıkıp usanmadan ilgilendi, oynadı...
Teyzemle çok iyi anlaşıyoruz ,herşeyi birlikte yapıyoruz :)
Babamı odada dinlenmeye bırakıp hemen havuza koşuyoruz annem ve teyzemle...Henüz okullar kapanmamış olduğundan sakin olan otelimizde 3-4 aile vardı..Biri bizim için tamamen süpriz oldu..
Annem sanırım burda ünlü bir futbolcu var kim acaba diye düşüne dururken.. biz Ricardo ile çoktan oynamaya başlamıştık bile :))Sonrasında Ricardo'nun babasının Quaresma olduğunu  anlamış oluyoruz.
Babamında dinlenmesi hızlıca bitiyor ve hemen soluğu yanımızda alıyor... 
Q8-Q7 , babam ve ben birlikte havuz keyfi yapıyoruz..
Bu arada annesinin de cok tatlı, sevecen ve gerçekten çok ilgili olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Benimle ve Ricardoyla geçiriyor havuzdaki her anı..


Bir diğer arkadaşımda Ediz.. Londra'da yaşıyor..
Onunla da çok iyi anlaştık. Tüm aktivitelerimizi birlikte yapmaya bayılıyoruz.
Otelde günlerimiz genelde bir düzen içinde geçiyor... büüüyüüükkk bir yatakta öğle uykumu uyuyorumm... Öğle yemeğimi yiyoruz... Ardından güneşin geçmesini beklerken resim yapmaya başlıyoruz... akşam üstü ise deniz  keyfiimiz başlıyor....Akşamlarıda geziyoruz...
Üst resimde gördüğünüz küçük kırmızı havlu ben oluyorum :)))) öğlenleri 2,5 saate yakın uyuduğum için, başta Ricardo nun annesi olmak üzere herkes bizimkilerin ne kadar şanslı olduğundan bahsediyor... :))Evet sıra geldi resim yapmaya :))
Otelimizin sanat danışmanı eşliğinde çok eğlenceli zaman geçiriyoruz. Ediz, ben ve Ricardo'nun  en eğlendiği aktivitenin bu olduğunu söyleyebilirim. Yeni boyalarla tanışıp tuvalde resim yapmak gerçekten cok zevkli. Ayrıca Aslı abla nın bizim için özel ürettiği; içinde el baskılarımızın olduğu tabaklardan yapması sanırım bu tatilin en güzel hatıralarından biri oluyor..


Tatilimin vazgeçilmez anları,,,
Babamla akşamüstü deniz keyfii yapmak...
Teyzemle kumda ve çimenlerde oynamak.....
Annemle akşamüstü kokteyllerimizi yudumlamak...


Akşamlara gelince ilk akşam otelimizin hemen yanındaki balıkçıda enfes bir balık yedik.. şiddetle tavsiye ediyoruz..Ambians da son derece güzeldi.Ertesi gün dolmuşa binip Bodruma indik. Ben bu dolmuş bekleme ve binme kısmına bayıldım.. Bodrum dönercisinde yemek ve ardından biraz sokaklarda gezmee...
Son gecemizde de Bodrumda yazlıkları olan Serhat Amcamlarla buluştuk.. Tabiiki rakı balık..
Hem benim hemde Zeynep in çok uykusu geldiğinden çok oynayamadık ama onları görmek bile çok güzeldi.
Bir tatilimizde böyle geçti... Tatilimizin sonunda Ediz e ve ailesine çok teşekkür ediyorumm.. Bana giderken çok güzel oyuncaklar bıraktıkları için :)))) ayrıca sivrisinek ilacının da mucize gibi bişi olduğunu söylememiz gerek... Hersey için çok tesekkurler.. ilk fırsatta tekrar görüşmek en büyük dileğimiz..


Check out işlemleri başlasınn... HOŞÇAKALINN...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder